Zlatá jeřabina 2023 - hlasujte pro kulturní počin roku

Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2023 - Zlatá jeřabina - představuje 39 nominací v kategoriích Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví. Hlasovat lze online do 20. května, kdy proběhne slavnostní vyhlášení na zámku Telč.

uniweb weby

O tom, jaká byla v loňském roce nejpovedenější kulturní akce a které památce se dostalo té nejlepší možné obnovy, rozhodují prostřednictvím hlasování sami obyvatelé Vysočiny. Svůj hlas mohou v tradiční anketě Zlatá jeřabina udělit ještě do konce března.

Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2023 neboli Zlatá jeřabina představuje dvacet nominací v kategorii Kulturní aktivita a 19 počinů v kategorii Péče o kulturní dědictví, které vybrala odborná pracovní skupina a následně schválila krajská rada. Hlasovat lze prostřednictvím elektronického formuláře https://extranet.kr-vysocina.cz/zlata-jerabina/, v obou kategoriích je každá nominace krátce představena anotací a fotografiemi přibližujícími atmosféru akcí nebo stav památek před a po obnově.

Symbolickou jeřabinu a finanční dar získají v obou kategoriích tři počiny s nejvyšším počtem hlasů. Slavnostní vyhlášení výsledků jubilejního dvacátého ročníku ankety se uskuteční 20. května na Státním zámku Telč.  


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024