Basketbaloví junioři Velkého Meziříčí o prvenství v oblastním přeboru

O víkendu odehráli junioři Velkého Meziříčí další čtyři zápasy s družstvem SAM BSM Brno v tělocvičně ZŠ Školní ve Velkém Meziříčí.

BK Velké Meziříčí - SAM BŠM Brno 69:22 (20:5, 33:12, 58:20)

První sobotní zápas začal pro domácí družstvo příznivě a v osmé minutě prvního období hry vedli 16:2. „Hráli jsme skoro v plné sestavě a mohli jsme točit celé pětky hráčů, takže úkol byl jasný, agresivní a důsledná obrana. Podle toho se vyvíjelo i skóre zápasu, po polovině utkání jsme „válcovali“ zálohu SAM BŠM Brna 33:12. Byl to pro juniory Velkého Meziříčí tréninkový zápas,“ konstatoval trenér Pavel Kučírek.
Příležitost dostali hlavně mladší hráči z lavičky. Ve třetím období nastříleli domácí hráči 25 bodů proti osmi bodům soupeře. Zápas skončil výsledkem 69:22.
Sestava a body: Jakub Mikoláš 21, Michal Kovář 19, Vojtěch Dufek 14, Jakub Mezlík 11, Tomáš Doležal 6, Daniel Klapal 4, Jiří Studený 4, Jaroslav Rosa, Martin Seknička, Daniel Sláma, Matouš Malec.

BK Velké Meziříčí - SAM BŠM Brno 83:57 (23:13, 44:21, 63:47)

/uws_images/firmy/083199/clanky/basketbalovi-juniori-velkeho-mezirici-o-prvenstvi-v-oblastnim-preborui/000001_h.JPG

Druhý zápas začal ze strany domácích díky výsledku předešlého zápasu odlehčeně. Hráči polevili v obraně, ale byli střelecky při chuti, takže sečteno a podtrženo, po polovině zápasu vedli 44:21.
„Třetí čtvrtina byla ze strany obou týmů zcela bez obran, soupeř z Brna nás přestřílel v poměru 26:19. Poslední čtvrtina skončila poměrem 20:10 v náš prospěch. Zápas skončil rozdílem 26 bodů 83:57,“ dodal Pavel Kučírek.
Sestava a body: Jakub Mikoláš 25, Michal Kovář 20, Tomáš Doležal 13, Vojtěch Dufek 9, Jakub Mezlík 6, Jiří Studený 6, Jaroslav Rosa 4, Daniel Klapal, Martin Seknička, Daniel Sláma, Matouš Malec.

V neděli sehráli junioři BK Velkého Meziříčí poslední dvě utkání na palubovce haly Rosnička v Brně, kde sehráli dva zápasy. „Kuriozitou bylo, že první zápas jsme v dramatickém závěru vyhráli o bod a druhý prohráli týmž rozdílem,“ doplnil Pavel Kučírek.

SK Žabovřesky Brno - BK Velké Meziříčí 62:63 (12:5, 25:20, 42:33)

„První čtvrtina začala pro náš tým velmi žalostně, hráči jako by nebyli ve své kůži. Přes tragickou úspěšnost proměňování trestných hodů jsme prohrávali 12:5. Jen pro zajímavost domácí hráči neproměnili devět trestných hodů a hráči hostí tři trestné hody. Celý zápas drželi skóre hostí Jakub Mikoláš, Vojtěch Dufek a Scot Durnin. V posledním období naši hráči začali proměňovat své střely ze středních vzdáleností. Vojtěch Dufek v posledních sekundách hry zvrátil vítězství na naši stranu proměněnou střelou za dva body,“ hodnotil meziříčský kouč.
Sestava a body: Vojtěch Dufek 22, Jakub Mikoláš 19, Scot Durnin 13, Adam Ostrý 3, Daniel Klapal 2 Tomáš Doležal 13, Jakub Mezlík 2, Jaroslav Rosa, Lukáš Ivančík.

SK Žabovřesky Brno - BK Velké Meziříčí 54:53 (17:17, 27:21, 46:35)

Druhý zápas probíhal v podobném duchu jako první, jen s tím rozdílem, že v první čtvrtině hosté udrželi kontakt s domácími hráči. Ve druhém období opět těžko pochopitelný střelecký výpadek hráčů BK Velké Meziříčí, což je dostalo do situace, že opět celý zápas dotahovali náskok domácích hráčů. „Bohužel v závěru už nebylo sil ke zvratu zápasu a domácí hráč proměněním jednoho ze dvou trestných hodů strhl vítězství na stranu domácích Žabovřesk,“ uzvařel Pavel Kučírek.
Sestava a body: Vojtěch Dufek 16, Jakub Mikoláš 8, Scot Durnin 7, Jakub Mezlík 6, Adam Ostrý 5, Daniel Klapal 5 Tomáš Doležal 2, Jaroslav Rosa 2, Lukáš Ivančík 2.

V sobotu 12. března hostí tělocvična ZŠ Školní ve Velkém Meziříčí dvojzápas žen BK Velké Meziříčí se Sokolem Lanžhot, začátky 10.30 a 12.15.
V sobotu 19. března se v tělocvičně ZŠ Školní Velké Meziříčí uskuteční jeden ze tří finálových turnajů juniorů U19 v čase od 9.00 do 15.00.

Autor: Milan Pilař