Basketbaloví junioři z Velkého Meziříčí porazili doma TJ Sokol Podolí

O víkendu odehráli hráči Velkého Meziříčí dva vítězné zápasy s lídrem oblastního přeboru Sokolem Podolí v tělocvičně ZŠ Školní ve Velkém Meziříčí.

BK Velké Meziříčí – TJ Sokol Podolí 55:39 (16:7, 24:20, 41:28)

„Všichni jsme se na zápas s Podolím těšili, protože všichni chtěli odčinit dvě porážky, které nám soupeř uštědřil doma v Podolí.

Domácí Jaroslav Rosa proniká ke koši Podolí

První sobotní zápas začal pro naše družstvo velmi nadějně a naši hráči po 5. minutě hry vedli 12:4. Střelecky se zaskvěl Daniel Klapal dvěma úspěšnými trojkovými pokusy. Hráli jsme v deseti hráčích, které bylo možno pravidelně střídat, což se ukázalo jako velká výhoda“: zkonstatoval trenér Pavel Kučírek.
Domácí tým hrál v pohodě, ve druhé čtvrtině polevili a skóre po polovině zápasu bylo 24:20 v jejich prospěch. Třetí čtvrtinu zahájil opět trojkou Daniel Klapal, k němu se přidali ostatní a domácí vedli 34:20. Jakub Mikoláš ve třetím období trefil další dvě trojky a náskok rostl.
„Je třeba závěrem podotknout, že všichni nastoupivší hráči odvedli svůj standardní výkon jak v obraně, tak v útoku. Vítězství bylo dokonáno v poměru 55:39,“ dodal domácí kouč.

Sestava a body BK Velké Meziříčí
Jakub Mikoláš 12, Daniel Klapal 12, Michal Kovář 8, Vojtěch Dufek 6, Tomáš Doležal 6, Adam Ostrý 5, Jaroslav Rosa 4, Jiří Studený 2, Jakub Mezlík 0, Daniel Sláma 0.

BK Velké Meziříčí - TJ Sokol Podolí 87:44 (16:14, 39:20, 62:26)

Vojtěch Dufek při zakončení v dvojtaktu

Druhý zápas začal ze strany velkomeziříčského týmu nekoncentrovaně bez důsledné obrany střelců z Podolí a ve 4. minutě prvního období prohrával 2:9. „Ve druhém období už naši hráči zcela deklasovali hráče z Podolí v poměru 23:6. Po polovině zápasu naši hráči upravili skóre zápasu na 39:20. Třetí období hry, už jsme zcela měli ve své režii a náskok jsme zvýšili výbornou střelbou ze střední vzdálenosti na 62:26. V takové pohodě jsem ještě Své hráče už dlouho neviděl hrát,“ podotkl trenér Pavel Kučírek.
Další zajímavostí zápasu bylo, že každý hráč domácího družstva skóroval.

Jakub Mikoláš 16, Michal Kovář 15, Jiří Studený 11, Adam Ostrý 11, Jakub Mezlík 10, Tomáš Doležal 9, Vojtěch Dufek 7, Daniel Klapal 4, Jaroslav Rosa 2, Daniel Sláma 2.

Autor: Pavel Kučírek