Bouřka v noci a ráno zaměstnala hasiče na Vysočině

0

hasičský záchranný sbor


Více než 70 událostí zaznamenali v souvislosti s počasím v noci a ráno v pátek 11. srpna hasiči na Vysočině. Nejčastěji odstraňovali stromy a větve, které padly na silnice a bránily plynulému provozu.

„Nejvíce práce měli hasiči na Třebíčsku (48 událostí) a na Žďársku (24). Největšímu náporu událostí museli hasiči čelit od půlnoci do třetí hodiny v noci. S příchodem ranních hodin se situace na Vysočině začala postupně uklidňovat a v průběhu rána řešili hasiči jen ojedinělé případy.

Na Třebíčsku odstraňovali hasiči popadané stromy například u Jinošova, Kramolína, Náměště nad Oslavou, Rouchovan nebo Slavětic. Před půlnocí likvidovaly dvě jednotky hasičů požár stromu v Ratibořicích. Deset minut po půlnoci řešili dobrovolní hasiči z Kralic nad Oslavou pád stromu na osobní automobil  v Kralicích nad Oslavou.

Na Žďársku byl zásah hasičů  u popadaných stromů nutný například u Jimramova, Křižanova, Jindřichova, Heřmanova nebo Blažkova,“ popsala Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině s tím, že se všechny události, u kterých hasiči v souvislosti s počasím zasahovali, obešly bez zranění osob.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...