V rámci Mezinárodného dne muzeí a galerií je ve středu 18. května pro všechny návštěvníky Horácké galerie v Novém Městě na Moravě vstup na volný.
Kromě stálých expozic novoměstská galerie nabízí výstavu Jindřicha Růžičky Za horizont paměti, výstavu Zmařené osudy a objekty Jiřího Vašicy - Sochařovy sny.
Nejenom návštěvníkům Horácké galerie se ve středu odpoledne představí mažoretky z novoměstského Tanečního studia. V 15.15 je na programu slavnostní průvod před Horáckou galerií a v 16.00 pódiová vystoupení na nádvoří galerie.
Autor: Lucie Pátková