Motýlí festival přiveze do Nového Města Dealer´s Choice s Ivanem Trojanem

Název Božská Komédyje dostal letošní šestý ročník festivalu Sbírka motýlů, který se koná od čtvrtka 7. do soboty 9. června v Novém Městě na Moravě.

obrázek: Motýlí festival přiveze do Nového Města Dealer´s Choice s Ivanem Trojanem

Sbírka motýlů je směsicí divadelních představení, hudby a výtvarnictví. Program je určen divákům všech kategorií. Ten letošní láká například na hru brněnského Buranteatru Misantrop, v níž se představí čerstvý držitel Ceny Alfreda Radoka Michal Isteník, nebo na poetické představení hradeckého DRAKu Děvčátko se sirkami.

/uws_images/firmy/083199/clanky/motyli-festival-priveze-do-noveho-mesta-dealer-s-choice-s-ivanem-trojanem/000001_h.jpg
Zatímco páteční večer bude patřit barevného průvodu, koncertu mládeží oblíbené kapely Zrní, fireshow a ohňostroji, v sobotu se v Dealer's Choice, jedné z nejoceňovanějších inscenací roku 2011, představí členové Dejvického divadla Ivan Trojan nebo Václav Neužil. Součástí festivalu je také fotovýstava Arktida na Vysočině nebo vystoupení patrona festivalu, divadelního a filmového herce Petra Vaňka.

Permanentka za čtyři sta

/uws_images/firmy/083199/clanky/motyli-festival-priveze-do-noveho-mesta-dealer-s-choice-s-ivanem-trojanem/000002_h.jpg
Permanentka na festival Sbírka motýlů 2012 stojí 400 korun a je k dostání v novoměstskéhm Informačním centru. Na každou akci z programu lze zakoupit samostatnou vstupenku na místě.

Záštitu nad projektem převzala předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslava Němcová. Festival pořádá sdružení Lysina lenina ve spolupráci s Novoměstskými kulturními zařízeními a Základní uměleckou školou Jana Štursy. Více informací na www.sbirkamotylu.lysinalenina.cz.

Na úvodní fotografii: skupina Zrní

Autor: Lucie Pátková

31.07.2016
31.07.2016
31.07.2016

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články