Probereme Jihlavu: Začalo dotazníkové šetření, zapojte se i vy

Dotazník k budoucnosti Jihlavy je hotový. Anketu vytvořil tým sociologů z podnětů, které lidé posílali na začátku ledna na magistrát v rámci akce Probereme Jihlavu. Ta napomáhá vytvořit Strategii rozvoje města Jihlavy na roky 2022 až 2032.

ČNSO studio

Na jihlavském magistrátu se na začátku roku sešla téměř tisícovka podnětů od Jihlavanů. „A to je velké množství. My je teď musíme roztřídit a určit si priority. Od lidí nyní potřebujeme poradit, co je z toho všeho nejdůležitější. Co můžeme nazvat takzvaným rodinným stříbrem a čím se opravdu zabývat,“ vysvětlila primátorka Karolína Koubová, proč po sběru podnětů nechalo vedení města vytvořit ještě dotazník.

Co lidem chybí

Anketa má 19 otázek a zabere zhruba 25 minut času. „Chceme se dozvědět, co v Jihlavě trápí mladé i seniory. Jestli je podle obyvatel Jihlava živá, nebo nudná. Jestli ji lidé vnímají jako světovou, nebo spíš provinční. Co podle obyvatel dělá Jihlavu Jihlavou. Hokej? Zoologická zahrada? Nebo jsou to cyklostezky? Chceme také vědět, co chybí obyvatelům ve všech částech našeho města. Ať už je to Pístov, Helenín nebo třeba Kosov. Je to pro nás opravdu důležité,“ uvedla Karolína Koubová.

Vyplnění ankety má podle primátorky odpovídat způsobu života, jaký byl před pandemií covid-19. „Tedy bez ovlivnění restrikcemi a omezeními, která platí v této době,“ dodala.

Dotazník mohou lidé vyplňovat jak online na http://extranet.jihlava-city.cz/anketa, tak i v tištěném měsíčníku Ježkovy oči. „Kdo se rozhodne pro druhou variantu, může pak dotazník donést k nám na magistrát nebo na příslušný osadní výbor. Vše je samozřejmě anonymní,“ doplnila primátorka s tím, že anketa bude zájemcům k dispozici do 23. března.

Všechny vyplněné dotazníky poté poputují zpět do rukou sociologů, kteří vytvoří závěrečnou zprávu.¨

Zdroj: tisková zpráva, město Jihlava

jazz club loop

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
05.03.2021 12:49
0 +
 
polymedia

Hlavní zprávy

 

uniweb webíky