Florbalisté Snipers Třebíč se o víkendu utkali ve dvou zápasech ve východních Čechách. Z Jaroměře i Hradce Králové se ale vrátil bez bodu.
Snipery stále trápí problémy se sestavou, k dlouhodoběji zraněným Jakubovi a Janíčkovi se tentokrát z různých důvodů přidali Tůma, Jelínek, Burda, Petr, Svoboda a Vojan. Oba zápasy tak Třebíčští odehráli pouze na dvě pětky.
TJ Sokol Jaroměř - Snipers Třebíč 7:3 (2:0, 3:1, 2:2)
Začátek zápasu s Jaroměří přinesl vzájemné oťukávání soupeřů a žádnou vyloženou šanci. Do té první na straně Sniperů se dostal v 8. minutě po chybě v rozehrávce domácích Štveráček, jeho střela bez přípravy ale skončila na tyči. Trest tak přišel za chvíli na druhé straně, když po přihrávce od mantinelu rychlou střelou dostal Jaroměř do vedení Škola. I nadále ale bylo šancí na obou stranách poskrovnu, Snipeři se k zakončení dostávali především po chybách soupeře, bohužel bez gólového efektu. I domácí se ale tlačili do šancí a jednu z nich v 17. dokázal v gól proměnit Kotrč.FBC Innebandytos Hradec Králové - Snipers Třebíč 5:4 (1:1, 4:2, 0:1)
V nedělním zápase opět skórovali jako první domácí, v 5. minutě se po špatném obsazení hráčů dostal ke střele Raiter a dalekonosným pokusem rozvlnil třebíčskou síť. Třebíčští hráči se snažili zakončovat co nejvíce akcí střelou, přesto se dlouho do vážnější šance nedostali. Když už se zdálo, že první třetinu Snipeři prohrají, prosadil se Dlabač, po jehož střele z dálky se domácí gólman Kočí musel červenat.
Hned na začátku druhé třetiny se ale domácí dostali znovu do vedení po rozehrávce z rohu zakončené přesnou střelou z otočky. Hned o minutu později se podařilo Sniperům opět vyrovnat, když Mátl v přesilovce z dálky trefil přesně branku domácích. Stejná situace se opakovala o dvě minuty později, když nejdříve za domácí opět zvýšil Rychetník, aby znovu Mátl po skvělém výhozu Pokorného potřetí vyrovnal. Na čtvrtý gól z hole Svatoše, který dostal trestuhodně mnoho prostoru poblíž brány, už ale Snipeři nezareagovali, naopak minutu před koncem třetiny zvýšil vedení na 5:3 Šimek.
Třetí třetina začala jako asi všechny třetí třetiny této sezóny, Snipeři se snažili zvrátit vývoj zápasu, nicméně dlouho neúspěšně. Na rozdíl jednoho gólu se konečně podařilo vyrovnat ve 49. minutě, kdy střílenou přihrávku před branku kopnul do vlastní branky Šimek. Posledních deset minut se neslo ve znamení tlaku Sniperů a brejků domácích. Přesto už i přes odvolání Pokorného a hře v šesti vyrovnání opět nepřišlo, a Snipeři tak už počtvrté v této sezóně prohráli o gól.
Sestava Snipers Třebíč:
Brankář: Pokorný
Hráči v poli: Novotný (0+1), Černý (0+1), Farkaš, Štěpánek, Tkaný, Štveráček, Papoušek, Dlabač (1+0), Mátl (2+0), Janata
Trenér: Radim Kousal
Střely na branku: 30:25.
Výsledky dalších týmů Snipers Třebíč
Muži B 3. liga mužů - divize V
Snipers Třebíč B - Hippos Žďár nad Sázavou B 9:16
Snipers Třebíč B - FK Slovan Jindřichův Hradec 5:7
Autor: Jan Černý