Brodští futsalisté doma po boji porazili K 5 Brno

Pramen Havlíčkův Brod si v nedělním utkání napravil reputaci z posledních duelů, když otočil nepříznivě se vyvíjející scénář a porazil brněnský celek 6:4.

Havlíčkobrodští futsalisté v neděli na své palubovce přivítali předposlední celek K 5 Brno. Do utkání domácí vlétli hned od úvodní minuty, kdy si velkou šanci vypracoval Robin Demeter, po jehož střele ještě dorážel Daniel Kavka. Oba pokusy ale zlikvidoval Jaroslav Pšurný, který se vytáhl i proti střele Zdeňka Kučery ve druhé minutě. Hosté zahrozili poprvé až v páté minutě, kdy se ke střele nejprve dostal Jan Strádal a následně se ještě ve větší šanci ocitl Tomáš Silnický. V šesté minutě nejprve skončila bez úspěchu kombinace Kavky s Kučerou, druhý jmenovaný ale následně poslal Pramen do vedení 1:0. Vedení domácím vydrželo pouhou minutu, na 1:1 vyrovnal Tomáš Silnický. Ten samý hráč poslal hosty do vedení v jedenácté minutě a Michal Trojáček poté přidal další branku. Ve čtrnácté minutě snížil na 2:3 Daniel Kavka. Brno si do konce první půle připsalo ještě několik pokusů, ovšem žádný gólem neskončil, a to i zásluhou domácího brankáře Lukáše Rajdla. Domácí Pramen byl v první dvacetiminutovce lepším týmem, ale do kabin odcházel za stavu 2:3.

Ve druhém poločase si velkou příležitost připravil brodský Jakub Herman, na druhé straně se vyznamenal Rajdl, který kryl pokus Petra Strejčka. Ve čtyřiadvacáté minutě běžel sám na brankáře Daniel Kavka, Pšurný ale jeho pokus zlikvidoval. O minutu později se do stejné šance dostali také hosté, i domácí gólman byl úspěšný. Robin Demeter následně vyrovnal na 3:3, nerozhodný stav ovšem vydržel pouze čtyři minuty, vedení Brnu totiž vrátil Zdeněk Šplíchal. Havlíčkobrodští ve své aktivitě nepolevili a ve třiatřicáté minutě se dočkali vyrovnávací branky, když se po střele Demetera z dorážky prosadil Zdeněk Kučera. Ten samý hráč o minutu později zkompletoval hattrick a poslal Pramen do vedení 5:4. Dvacet vteřin před koncem ještě zvýšil na 6:4 Daniel Kavka, jenž trefil prázdnou branku. Po tříbodové výhře tak Pramen poskočil v divizní tabulce z desátého na osmé místo.

Další zápas čeká brodský tým až v sobotu 2. března v 10.00, kdy se představí na palubovce prvního Tanga Brna B.

Autor: Lukáš Zadek