Chotěbořským futsalistům se ve druhé lize daří

Futsalisté chotěbořské Bocy se i v letošním ročníku pohybují v první polovině tabulky. V minulém kole však podlehli České Lípě.

Z devíti letos odehraných soutěžních zápasů Chotěbořští zatím vyválčili patnáct bodů za pět výher. Čtyřikrát pak z palubovky odešli poraženi. Toto skóre jim zatím stačí sympatickou na čtvrtou příčku druholigového pořadí, na níž registrují pouze čtyřbodovou ztrátu na druhou Českou Lípu. Na vedoucí Mělník pak ztrácejí bodů sedm.

V minulém kole chotěbořští futsalisté v havlíčkobrodské sportovní hale hostili favorizované Démony z České Lípy. Za svým soupeřem však po většinu zápasu zaostávali, už po prvním poločase prohrávali 4:2, a přestože se ve druhém dějství pokusili o obrat, důležitý zápas ztratili v poměru 7:4.

Před vánoční přestávkou na chotěbořské futsalisty čekají ještě tři soutěžní duely, z nichž dva odehrají v brodské sportovní hale.

Chotěbořští se v letošní sezoně také probojovali mezi šestnáct nejlepších týmů v národním poháru. V osmifinálové fázi navíc sehráli vyrovnaný zápas proti Jeseníku, v němž jim jen těsně unikla závěrečná penaltová loterie. Soupeř totiž vítěznou branku na 3:2 zaznamenal pouhé čtyři sekundy před závěrečným hvizdem.

Ilustrační foto: Archiv FK Boca Chotěboř

Autor: Jiří Svatoš