Brodští futsalisté porazili brněnský Tomson

Futsalisté Havlíčkova Brodu v sobotu odčinili vysokou porážku z předchozího kola, když porazili celek Tomson STŽ Brno 6:4.

Začátek utkání mnoho příležitostí ke skórování nenabídl, první velkou příležitost měli hosté až v páté minutě, ale brodský gólman Lukáš Rajdl střelu zlikvidoval. V deváté minutě už ale nestačil na lob Libora Novotného, který poslal Tomson do vedení 1:0. V následujícím průběhu hry byli hosté aktivnější a ve čtrnácté minutě přidal Libor Novotný v samostatném úniku druhý gól. Domácí Pramen si první velkou příležitost schoval až do patnácté minuty, střela ale skončila pouze na tyči. Poslední minuta první půle nabídla domácím divákům famózní vyrovnání. Obě branky zařídil Daniel Kavka, jehož zásluhou se do šaten odcházelo za stavu 2:2.

Ve dvaadvacáté minutě se hosté na chvíli vrátili do vedení, ale už po třech minutách znovu vyrovnával Daniel Kavka, jenž zároveň završil hattrick. V následujících sekundách se vyznamenali oba gólmani, ten brněnský poté už ale nestačil na dorážku Zdeňka Kučery a brodský tým vedl 4:3. Na začátku poslední desetiminutovky znovu zaúřadoval Daniel Kavka, který svým čtvrtým a pátým gólem poslal Pramen do vedení 6:3. Ve čtyřiatřicáté minutě snižoval na 4:6 pro hosty Marek Hrůza. Následně se znovu vyznamenal Lukáš Rajdl, který zlikvidoval pokutový kop i následnou dorážku a v poslední minutě si připsal další dva skvělé zákroky. Pramen si po vítězství 6:4 upevnil v divizní tabulce osmou pozici.
V pátek 15. března v 19.15 se Broďáci představí na palubovce Nasanu Brno.

Ilustrační foto: futsalhb.cz

Autor: Lukáš Zadek