Futsalisté chotěbořské Bocy bojují o třetí místo

V předposledním kole porazila Boca Chotěboř Litoměřice 5:2. V tabulce momentálně drží čtvrté místo, které může v posledním zápase ještě vylepšit.

Po vítězství v minulém kole, kdy Boca přehrála Turnov 8:4, tentokrát v Havlíčkově Brodě přivítala Litoměřice. Hned v první minutě si velkou šanci vypracoval chotěbořský Miloš Moravec, jehož pokus hostující gólman zlikvidoval. V deváté minutě trefili hosté břevno, z první branky se ale o chvíli později radovala Chotěboř. Hosté vyrovnali ve dvanácté minutě. V závěru první půle si Boca vzala vedení zpět a v poslední minutě navýšil skóre na 3:1 Ondřej Staněk.

Ve druhém dějství Boca postupně navyšovala tempo a na palubovce dominovala, několik příležitostí jí ale překazil litoměřický gólman. Ve čtyřiadvacáté minutě mu pomohla branková konstrukce, ale o chvíli později už sám zlikvidoval rychlý výpad domácích. Následovalo několik dalších šancí chotěbořského týmu, gólem ale skončila až akce v jednatřicáté minutě, kdy na 4:1 zvýšil Martin Doležal. Poté Litoměřice ještě snížily, ale konečné slovo měli domácí, kteří trefou na 5:2 rozhodli o svém tříbodovém vítězství. V druholigové tabulce patří Chotěboři čtvrtá příčka, přičemž se třetím Libercem má stejný bodový zisk.
Poslední zápas sezóny čeká Bocu v pátek 29. března ve 20.00, kdy se v Náchodě utká s celkem Goll Běloves.

Ilustrační foto: fkboca.cz

Autor: Lukáš Zadek