Havlíčkobrodští futsalisté otočili duel s Nasanem

Na palubovce brněnského Nasanu prohrávali futsalisté Havlíčkova Brodu 3:8, ale díky neskutečnému týmovému výkonu se nakonec radovali z vítězství 9:8.

Hosté začali aktivněji a po zásluze se ujali vedení. Domácí Nasan spoléhal především na rychlé brejky. V průběhu první půle byl vyloučen domácí brankář za faul na Daniela Kavku, který následně proměnil pokutový kop a poslal Pramen do vedení 2:1. V brněnské brance musel zaskočit hráč z pole, přesto hosté své vedení nenavýšili. Naopak Nasan skóre otočil a do přestávky ujal vedení 3:2. Na začátku druhé části vstřelili domácí během pěti minut čtyři branky a zvýšili na 7:2. Poté si havlíčkobrodský tým vzal oddechový čas a patnáct minut před koncem zkusil hru bez brankáře. Tato taktika se vyplatila. Na třetí branku dokázalo Brno ještě odpovědět
a stav byl 8:3. Poté předvedl Pramen neskutečný obrat. Tři minuty před koncem druhého poločasu bylo vyrovnáno a o chvíli později vedla brodská družina9:8. Domácí se ještě snažili vyrovnat, ale marně. Po tříbodovém vítězství se Broďáci zachránili v divizní soutěži. Dvě kola před koncem drží v tabulce osmou pozici.
V pátek 22. března se Havlíčkův Brod střetne s Lazorem Vyškov od 20.30 v Ledči nad Sázavou.

Ilustrační foto: futsalhb.cz

Autor: Lukáš Zadek