Internetového podvodníka dopadli policisté, okradl lidi nejen na Vysočině

Třebíčští kriminalisté dopadli pětadvacetiletého podvodníka, který připravil téměř stovku lidí z celé republiky o více než půl milionu za mobilní telefony a herní konzole, které ale po zaplacení zájemcům nedodal.

zprávyuniweb

Případ začal v Třebíči po oznámení muže, který si na internetovém portálu vybral nabízený mobilní telefon, po zaplacení mu ale prodávající zboží nedodal a muž přišel o pět tisíc korun. Trestnou činností mladý muž podvedl celkem sedmaosmdesát lidí napříč Českou republikou. Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Ostravska. „Muž byl obviněn ze spáchání zločinu podvodu,“ uvedla Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality s tím, že činem byla způsobena značná škoda. Obviněný muž byl už soudně trestán. Za podvody byl v minulosti odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který si odpykal a z věznice byl na svobodu propuštěn v první polovině roku 2016. V poměrně krátké době po tom, co opustil brány věznice, se ale začal dopouštět další trestné činnosti.

„Při prodeji muž vystupoval pod různými identitami, s poškozenými komunikoval prostřednictvím různých emailových adres a měnil bankovní účty, kam mu poškození zasílali dohodnutý finanční obnos. Jednalo se o částky v řádech tisíců korun, v některých případech přesáhla i deset tisíc korun. O nejvíce peněz přišel muž z Trutnovska, který za nabízenou herní konzoli a mobilní telefon zaslal obviněnému muži na účet přes patnáct tisíc korun. Po zaplacení peněz kupující požadované zboží neobdrželi a podvodně získané peníze použil obviněný muž pro svoji potřebu. V období od konce roku 2016 do loňského října podvedl celkem 87 lidí z nejrůznějších míst České republiky, mezi poškozenými byli i lidé z Třebíčska, Jihlavska a Pelhřimovska. Obviněný muž způsobil celkovou škodu přes půl milionu korun,“ popsala trestnou činnost mladíka policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Případ kriminalisté v současné době dále vyšetřují. Mimo jiné i nadále zjišťují, zda obviněný muž nepodvedl ještě další osoby. „Za zločin podvodu lze uložit trest odnětí svobody až na osm let,“ dodala Miluše Vostalová.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
szo-zpravy

Hlavní zprávy