MFDF Ji.hlava představil nový fond na podporu dokumentů ve střední a východní Evropě

Vznik Ji.hlava Film Fundu, nového filmového fondu, který poskytuje podporu ve formě vizuální a zvukové postprodukce pro středoevropské a východoevropské dokumenty, oznámili v úterý 14. února představitelé Mezinárodní festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava v Berlíně.

zprávyuniweb

Ji.hlava Film Fund je určen pro tvůrce středometrážních a dlouhometrážních dokumentárních nebo hybridních filmů ve fázi produkce nebo postprodukce s předpokládanou premiérou na podzim 2017.
Vznik fondu rozšiřuje širokou škálu industry aktivit pro filmové profesionály, organizovaných Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Ji.hlava. Ty zahrnují projekty jako Emergign Producers, Inspirační fórum, Konference Fascinace, nebo Docu Talents @kviff.

„Naším cílem je podpořit výrazné a tvůrčí filmařské talenty, které se v tomto regionu s dlouhou dokumentární tradicí v posledních letech objevily, a pomohli jim uspět v zahraničí,“ říká ředitel MFDF Ji.hlava Marek Hovorka.

Úspěšné projekty získají služby v oblasti obrazové postprodukce od společnosti UPP  v hodnotě 11 000 EUR a zvukové postprodukční služby od společnosti Soundsquare  v hodnotě 5 000 EUR. MFDF Ji.hlava vybraným projektům poskytne zpětnou vazbu k jejich připravovaným filmům a na míru šité festivalové strategie. Pomůže také s propojením oceněných autorů se sales agenty, distributory, VOD platformami, univerzitami a dalšími institucemi. Výzkumné a vzdělávací Centrum dokumentárního filmu zorganizuje zkušební projekce vybraných snímků a poskytne oceněným tvůrcům podporu v rámci přípravy jejich dalších plánovaných projektů.

„Při výběru bude kladen důraz na projekty, které vynikají unikátním autorským stylem a zaměřením na aktuální či společensky důležitá témata,“ dodává Marek Hovorka.
Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2017. Výsledky budou vyhlášeny v Karlových Varech 4. července 2017. Zaslané projekty budou posuzovat filmoví profesionálové nominováni MFDF Ji.hlava.
„Projekt je dobrým doplňkem prezentací Docu Talents @kviff, v jejichž rámci tradičně představujeme ty nejpozoruhodnější dokumentární projekty z regionu,“ uzavírá vedoucí Industry MFDF Ji.hlava Jarmila Outratová.
Ji.hlava Film Fund je určen pro projekty pocházející z Albánie, Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Chorvatska, České republiky, Estonska, Gruzie, Maďarska, Kosova, Lotyšska, Litvy, Makedonie, Moldavska, Černé Hory, Polska, Rumunska, Ruska, Slovenska, Slovinska, Srbska a Ukrajiny.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

uniwebzpravy2018

Hlavní zprávy