Dětské koberce mají v pokojíčku svoje místo. Zútulní interiér a nabídnou místo pro hraní

Při zařizování dětského pokoje je třeba myslet hned na několik klíčových věcí. Důležitý není jen výběr vhodných barev, které padnou dětem do oka, nebo nábytku, jež bude zdravotně nezávadný a zároveň i bezpečný.

uniweb weby

Je potřeba skloubit hned několik funkcí do jedné jediné místnosti. Dětský pokoj totiž neslouží jen pro hraní, ale i odpočinek a později učení.

Dětský pokojíček, který budou děti milovat

V dětském pokoji se kloubí fantazie, touha poznávat nové věci, chuť si odpočinout i potřeba být taky někdy chvíli sám. I děti mají své potřeby a úkolem rodiče je všem těmto potřebám naslouchat a přizpůsobit se jim.

Když se vám podaří zařídit dětský pokoj tak, že si ho dítě okamžitě zamiluje, máte vyhráno. Bude zde chtít trávit čas. Pokojíček se pro něho stane útočištěm i místem, kde fantazie nezná hranice. A přesně takový by měl dětský pokojíček být.

Dětské koberce zde mají nezaměnitelné místo

Jestli v pokoji vašich ratolestí něco nesmí chybět, pak jsou to dětské koberce. Ty mají hned několik úkolů. Nejenže krásně zútulní prostor a dodají mu ono správné kouzlo, ale zároveň dětem nabídnou i prostor pro hraní. Děti si totiž nejraději hrají na zemi.A podle čeho je vybírat? Hlavní roli zde hrají především barvy a zajímavé motivy. Do dětského koberce patří veselé a hravé koberce, které si děti zamilují. Barvu vybírejte podle zařízení pokoje, nebo nechte přímo vaše dítko, ať si samo vybere, který koberec se mu nejvíce líbí.

Jak se o koberce starat, aby dlouho vydržely?

Do dětského pokoje vybírejte kvalitní koberce, které něco vydrží. Přeci jen pokojíček je hodně vytěžovaným místem. Dětičky dlouho neposedí, lezou po zemi, běhají a skotačí. Koberce v dětském pokoji tak zkrátka musí něco vydržet.

A jak se starat o koberce, aby si co možná nejdéle vydržely jako nové? Základem je pravidelné vysávání za použití vysavače, který koberci neuškodí. Dojde-li k vylití nápoje nebo vznikne-li nějaká šmouha, vyčistěte ji co možná nejdříve, nenechte ji zaschnout. Pravidelně dětem koberec v pokoji tepujte, zbavíte jej prachu a nečistot.

Zdroj obrázku: Rawpixel.com / Shutterstock.com

Autor: REGIONVYSOCINA.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
2. Koncert ČNSO

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa